Adsense'den Nasıl Yüksek Rakamlar Kazanılır?

• Konbuyu başlatan İlkay92
  • Başlangıç tarihi
İ

İlkay92

Guest
Herkese merhabalar, uzun zamandır deneme yanılma yöntemiyle birkaç site açıp kapadım. Bu süre zarfı boyunca birçok siteyi heba ettim haliyle. Özellikle son 2 senedir bu konuda kendimi epey geliştirdim ve gelir elde etmeye başladım. Önceden de gelir elde ediyordum elbette ancak şu an ki kazancım ile geçmiş kazançlarım kıyaslanamaz. Şimdi ben bunu nasıl başardım bundan bahsedeceğim size.

İlk olarak hiç Türkçe sitelere girişmeyin. Ancak markalaşmak istiyorsanız ve bir ekibiniz varsa o zaman Türkçe sitelere yatırım yapılabilir ve zaman harcanabilir. Aksi takdirde haber sitesiymiş moda siteymiş vs bunlar bitti artık. (Google News kaydınız varsa haber siteleri her zaman iş yapar orası ayrı tabi) Şimdi ben hem yabancı sitelerden kazandım hem Türkçe sitelerden kazandım. Ancak yabancı sitelerden elde edilen gelirler kat kat daha fazla oluyor. Şimdi detayları vereyim.

Site kurulum, seo vs aşamalarından bahsetmeyeceğim artık bıktık bu konulardan. Ne üzerine olursa olsun açtığınız sitede mutlaka reklam verin. Örneğin Adwords, Facebook, Linkedln gibi platformları kullanın. Hedef kitleyi çok iyi ayarlayın ve reklamınızı verin. Bu sayede yatırdığınız paranın minimum 2-3 katını geri kazanmış olacaksınız. Adsense ile ciddi gelir elde etmek istiyorsanız bu şekilde yatırımınızı yapın. Siteyi kurup da Google'da yükselmek için yıllarca boşuna beklemeyin.

Şunu da söylemeden geçmeyelim. Bu şekilde Adsense ile kazanç sağlamış oluyoruz. Adsense'de de bu durum yasak tabi ki. O yüzden bütçeyi fazla abartmadan ve dikkat çekmeden yapmakta fayda var. Yatırdığınız paranın 2-3 kat katını kazanacaksınız diye sakın ola ki yüklü girmeye kalkışmayın. Aksi takdirde Adsense'den ban yeme olasılığınız çok yüksek.

Liyakat
0
Uzmanlık Alanı
seo
Özenli ve samimi yazılarınız için teşekkür eder, sizi aramızda üye olarak görmek isteriz.