Başarıyı Yakalamak

  • Konbuyu başlatan Erim
  • Başlangıç tarihi
E

Erim

Guest
Başarıya ulaşmak birçok kişi için çok uzak görünebilir. Oysa gerekli şartları yerine getirerek tahmin ettiğinizden de hızlı bir şekilde başarıya ulaşabilirsiniz. Şimdi naçizane tavsiyelerimle nasıl başarıya ulaşılacağını sizlere canlı örneklerle göstermeye çalışacağım. Başarı için ilk olarak ne istediğinize karar vermelisiniz. Yani bir amacınız, hedefiniz olmalı. Hedefsiz kişiler asla büyüyemez ve her zaman oldukları yerde sayarlar. Hedef, başarıya ulaşmak için en önemli unsurdur. Hedefinizi belirlediğiniz takdirde yolun yarısını geçmiş sayılırsınız.

Hedefi belirledikten sonra elbette başarının gelmesini beklemek saçma olur. Asıl mesele bundan sonra başlıyor, hedefe ulaşmak için çabalamak. Evet, hayattaki asıl gayemiz olan çabalamak yani mücadele etmenin ne olduğunu, tüm zorluklarını yaşamak zorundasınız. Çok güzel bir söz var ve bu sözü asla aklınızdan çıkarmayın. Cefa çekmeden sefa sürülmez. O kadar doğru, o kadar gerçekçi bir söz ki üzerine sayfalarca yazı yazılır. Yani kabaca özetlemek gerekirse, birtakım acıları, zorlukları çekmeden amacınıza ulaşamazsınız demek. Başarıya giden yolda çekilen çile kutsaldır mantığıyla ilerleyin ve sizde hedefinize ulaşın.

Başaramama Korkusu

İnsanı asıl yiyip bitirende bu korkudur aslında. Endişe, tedirginlik olması gerekir elbette. Ancak bunun dozunu iyi ayarlamalısınız. Sürekli ben yapamam, ben başaramam derseniz işte o zaman kaybedersiniz. Tabi bu süreçte birtakım tedirginlikler ve korkular yaşamanız gayet normaldir. Hatta sizi kamçılayanda bu korkular ve tedirginlikler olacaktır. Kendinizi yıpratmadığınız sürece bu tür durumları yaşamak aslında oldukça faydalıdır. Bu korkuyla yaşamayı öğrenmeli ve çalışmalarınızı da bu doğrultuda arttırmalısınız. Unutmayın ki sizinle birlikte başarıya ulaşmak için milyonlar çabalıyor. Onca insanın arasından sıyrılarak sizin kazanmanız için çok çaba sarf etmelisiniz.
 
Üst