Bitcoin 5 Bin Doların Altına Düştü

  • Konbuyu başlatan Sabri
  • Başlangıç tarihi
S

Sabri

Guest
2017 yılında Bitcoin 20 bin dolarla tavan fiyatını yakalamıştı. Daha sonra yatırımcıların panikleri ve ayıp piyasasının etkisi sebebiyle 2018 yılında Bitcoin ve tüm kripto paralar hızlı bir düşüş yaşadı. Bu düşüş ile Bitcoin 3 bin dolarlara kadar geriledi. Ancak 2019 yılına geldiğimiz zaman kripto paralarda tekrar bir hareketlenme oldu. En son nisan ayı itibariyle tüm kripto paralarda inanılmaz artışlar yaşandı. Bu artışlardan en çok etkilenen kripto paralardan biri de Bitcoin oldu. 5100 dolar sınırını geçen Bitcoin, dün akşam saatlerinden itibaren ciddi bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Şu an güncel değeri 4900 dolar olan Bitcoin'in neden düştüğü ise merak konusu.

Bitcoin Neden Düştü?

Bitcoin başta olmak üzere dün akşam saatlerinden itibaren bütün kripto paralarda değer kayıpları yaşanıyor. Bu düşüş hakkında ise kripto para uzmanları çeşitli açıklamalar yapıyor. Birçok kişinin tanıdığı ve Bitcoin boğası olarak tanınan Thomas Lee yaptığı açıklamada, Bitcoin'in ani satışlar nedeniyle düştüğünü belirtti. Bitcoin'de yaşanan bu düşüşlerin diğer kripto paraları da etkilediğini savunan Lee, yatırımcıların panik yaparak ellerindeki kripto paraları satması durumunda tablonun daha da vahim olacağını belirtti.

Öte yandan dikkatlerden kaçmayan bir diğer kripto para da Bitcoin Cash oldu. Nisan ayının yıldızı olarak ortaya çıkan BCH, bilindiği üzere 3 günlük süreçte tam %55 oranında değer kazandı. Bu yükselmeyle birlikte 300 dolar bandını geçen Bitcoin Cash, an itibariyle 287 dolara kadar geriledi. Özellikle dün akşam saatlerinde başlayan ani düşüşler an itibariyle yavaşlasa da bu düşüşlerin tam olarak ne kadar süreceği ise henüz bilinmiyor.
 
Üst