Corel Draw Avanajları Nelerdir?

Katılım
21 Ocak 2019
Mesajlar
25
Liyakat
6
Konum
İstanbul
Uzmanlık Alanı
SEO
135

1989 yılından bu yana grafik tasarım işi yapanların hizmetinde olan Corel Draw programının avantajları saymakla bitmeyecektir. Ancak fikir oluşturmak adına ön plana çıkan birtakım hususları sizlere aktarmak istiyoruz. Böylelikle grafik tasarımda sınırlarınızın neler olduğunu sizler de görebileceksiniz.

Kontrol Tamamen Sizde

Genellikle grafik tasarım programları sizin hayal gücünüzü sınırlamaktadır. Ancak Corel Draw sahip olduğu temel tasarım mantığı itibariyle sizlere geniş bir hareket alanı bırakıyor. Öyle ki Corel Draw programında vektörel tasarım söz konusudur. Buna göre programa aktarılan bir resim ya da çizim noktalarından hareket ettirilebilir. Bu da ciddi anlamda hareket kabiliyetini artırmaktadır. Dolayısıyla sınırlarınızı hayal gücünüzün belirleyeceğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Gelişmiş Kontrol Araçları

Corel Draw programı sürekli kendisini geliştirmeye devam ediyor. Her çıkan yeni sürümde kullanıcılarının eline daha güçlü kontrol araçları veriyor. Bu kapsamda istenilen amaca ulaşmak da daha kolaylaşmaktadır. Bu kapsamda fotoğraflardaki sorunlu kısımları kaldırmanız artık çok daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra perspektif bozulmalarını da ortadan otomatik bir şekilde kaldırabilirsiniz. Bu özellikler sizin daha az zaman harcamanıza vesile olduğu gibi yorulmanızı da engelleyecektir.

Akıcı ve Hızlı Çalışma

Programın en önemli avantajlarından birisi de elbette ki hızlı çalışma imkânı sunmasıdır. Gerekli asgari şartları sağlayan bir bilgisayar tercih etmeniz durumunda program sizi yarı yolda bırakmayacak ve tasarımı kolay bir şekilde tamamlayabilmenizi sağlayacaktır. Ancak boyut olarak çok büyük olan tasarımları yaparken bir miktar yavaşlama ile karşılaşabilmeniz söz konusudur. Bunu çözmek için parçalara ayıracak şekilde tasarımların yapılması gereklidir. Daha sonra baskı yapmadan evvel bunları birleştirmek işinizi hızlandıracaktır.

Baskı İmkanlarının Genişliği

Corel Draw programı ile hazırladığınız tasarımları farklı zeminler üzerine basabilirsiniz. Bu kapsamda kâğıt, tişört ve hatta porselen tabakları kullanabileceğinizi ifade etmek isteriz. Dolayısıyla hayal gücünüzün sizi zorladığı yere kadar tasarımlarınızı genişletebilirsiniz.

Corel Draw kullanım alanları bu kadar geniş olmasının yanı sıra büyük kolaylıklar da sunmaya devam ediyor. bu sebeple alanında uzman olan tasarımcılar dahi bu programı kullanmaya devam ediyorlar.
 
Üst