Dreamweaver Avantajları Nedir?

Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
10
Liyakat
0
Uzmanlık Alanı
Yotuber
126

Tüm dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılan Dreamweaver programı web sitesi geliştirmek için tercih edilmektedir. Kullanıcılarına pek çok avantajı beraberinde sunan bu program hali hazırda Adobe bünyesinde yer alıyor.

Kullanım Alanları

Dreamweaver yukarıda da ifade ettiğimiz üzere tüm dünya genelinde web tasarımcıları tarafından tercih ediliyor. Tek bir program ile pek çok dosya uzantısında tasarım yapabilmek en önemli avantajlarından birisidir. Öyle ki oluşturulabilecek dosya türlerini şöyle sıralayabiliriz: CSS, PHP, HTML, XML, JavaScript, ASP VBScvript ve Couldfusion vd.

Bu program ile sadece web sitelerinde değil aynı zamanda web uygulamalarında da tasarımlar yapılabilmektedir. Dolayısıyla kullanım alanının bir hayli geniş olduğunu ifade edebiliriz.

Neden Dreamweaver?

Web sitesi tasarımcılarının Dreamweaver programını tercih etmelerinin elbette ki bir nedeni vardır. Bu nedenlerden en önemlisi karmaşık HTML kodları ile uğraşmak zorunda kalmamanızdır. Zira Dreamweaver programı sizin yazmanız gereken kodları sizin yerinize yazmaktadır. Siz ise sadece önünüzdeki görselden web sayfanızı oluşturmaya çalışmalısınız. Sizin yaptığınız düzenlemeler program tarafından kodlara dönüştürülecek ve böylelikle karmaşık kodlarla uğraşmak durumunda kalmayacaksınız.

Bu açıdan değerlendirildiğinde Dreamweaver programını bir editör olarak değerlendirmemiz elbette ki mümkündür. Program içerisinde hazırladığınız internet sayfanızı web tarayıcısında da aynı şekilde görüntüleyebileceksiniz. İstediğiniz zaman yine bu programa girerek değişiklikler yapabilirsiniz.

Programın Kullanımı

Dreamweaver programı en amatör tasarımcıdan en profesyoneline kadar herkese en iyi şekilde hizmet veren bir programdır. Dolayısıyla kısa süre içerisinde adapte olmanız da mümkün olacaktır. Bu kapsamda yapmanız gereken programı açmak ve kullanmaya başlamaktır. İlk etapta karşınıza pek çok pencere çıkacaktır. Fakat bunların pek çoğu ilk etapta sizin için gerekli değildir. Daha iyi bir şekilde kullanmaya başladıkça bu pencereleri de etkin bir şekilde kullanabilir ve bu sayede tasarımlarınızı daha da efektif bir hale getirebilirsiniz.

Son olarak Dreamweaver programının ücretli olduğunu da ifade etmek gerekir. Zira bu program lisanslı bir şekilde üretilmektedir. Dolayısıyla Dreamweaver ücreti ödenerek tam sürümü satın alınabilir. Aksi takdirde 30 günlük deneme sürümünü kullanabilirsiniz ve bu durumda kısıtlı imkanlardan istifade edebilirsiniz.
 
Üst