Dreamweaver ile Nasıl Tasarım Yapılır?

Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
10
Liyakat
0
Uzmanlık Alanı
Yotuber
124

Dreamweaver ile html kodlama dilini bilmeden kendi web sitenizi kurabilir ve tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Ücretli olan bu programın önce deneme sürümünü indirerek kullanabilirsiniz. Memnun kalırsanız satın alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tasarıma Nasıl Başlanır?

Web siteniz için tasarıma başlamadan önce gerekli materyalleri hazırlamalısınız. Tasarım için kullanacağınız resim, video, ses, grafik, film ya da metinler gibi dokümanları hazırlamalısınız. Hangi dokümanı nerede kullanacağınızı taslak olarak belirlemelisiniz. Bundan sonrayı sitenizi oluşturmak oldukça seri olacaktır. Tüm bunları hazırlarken ziyaretçi kitlenize uygun olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca telif hakları ile sıkıntı yaşamamak için özgün tasarımlar kullanmanız faydalı olacaktır.

Dreamweaver kendi alanında en sevilen ve kullanılan programdır. Bir web editörü ve geliştirme aracıdır. Html editöründen daha fazlasını sunacaktır. İlk olarak sahibi Macromedia olan program şu anda Adobe Dreamweaver tarafından sunuluyor. Adobe’den satın alarak hemen tasarımlarınızı hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

Dreamweaver ile Neler Yapılabilir?

Dreamweaver amatör ya da profesyonel tüm web tasarımcılar için aradığını sunan kapsamlı bir uygulamadır. Html ile yapmanız gereken her şeyi html bilmeden yapmanızı sağlar. Siz program üzerinde tasarımınızı yaparsınız, program bu değişiklikleri html dönüştürerek kaydeder. Tablo, resim, metin gibi pek çok bileşen bu programla hazırlanabilir, arayüzler eklenebilir. Sayfalarınızı düzenleyebilir, renklendirebilir ya da biçim düzenlemesi yapabilirsiniz.

Bu program ile her türlü JavaScript aksiyonunu yapmanız mümkündür. Programda bulunan araçlar istediğiniz değişiklikleri yapacak şekilde donanımlıdır. Kullanıcı dostu arayüz ile programı kolayca kullanırsınız. Sunucu taraflı projeler geliştirebilir ve etkileyici değişimler yapabilirsiniz. Bunun için programlama bilgisi bilmeniz gerekmez. Veritabanı işleri, üyeliğe ilişkin işlemler, kullanıcı paneli gibi pek çok alanı geliştirebilirsiniz.

Hazır Şablonlar

Dreamweaver hazır şablonlar işe size kolaylık sunar. Dilerseniz hazır şablonları kullanabilir, dilerseniz de kendi şablonlarınızı oluşturabilirsiniz. Programın kendi FTP yazılımı sizin haberiniz dahi olmadan değişiklikler sunucuya gönderilir. Dreamweaver tasarım konusunda profesyonel olarak çalışanlar ve amatör olarak bu işe başlayanlar için kullanılabilecek en ideal programdır. Ortaya çıkardığınız site tasarımları ise sizin deneyiminiz, hayal gücünüz ve yaratıcılığına kalmıştır.
 
Üst