Dreamweaver Kullanım Alanları

Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
10
Liyakat
0
Uzmanlık Alanı
Yotuber
125

Dünya genelinde pek çok web tasarımcısı tarafından kullanılan Dreamweaver programı bir tür editör programıdır. Zira bu program sayesinde herhangi bir HTML kod bilgisine sahip olmasanız dahi web sitesi sayfalarını tasarlayabilir ve ardından da tarayıcıya ekleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman da bu web sayfasını değiştirme imkânına sahip olduğunuzu da ifade etmek isteriz.

Neler Yapılabilir?

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere Dreamweaver programında kod bilgisine ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bunun yerine sürükle bırak yaparak istediklerinizi anında yapabilirsiniz.

İkinci en önemli özellik ise farklı tasarım ve grafik programlarından bu programa ekleme yapabilmenizdir. Böylelikle bir başka programda tasarımınızı yapabilir ve ardından da web sayfasına ekleme yapabilirsiniz.

Bu program ile çeşitli kodlama dillerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Örneğin PHP, HTML, ASP, JavaScript gibi uzantılarda düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu özellik sayesinde herhangi bir kodlama bilgisine de ihtiyacınız bulunmadığını ifade etmek isteriz.

Kod Bilgisine Gerek Yok

Dreamweaver uygulamasının en önemli avantajlarından birisi kod bilgisine ihtiyaç duymadan tasarım yapabilmenizdir. Bu konuda hazır kodlar sizlere elinizin altında sunulmaktadır. Bu aşamadan sonra sizin yapmanız gereken ise istediğiniz eylemi yapmaktır. Program ise direktiflerinizi derhal kodlara dökecektir. Bu programı amatör tasarımcılardan profesyonellere kadar pek çok kimse kullanmaktadır. Öyle ki Adobe yapımı bir program olması da tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında sayılabilir.

Zaman Tasarrufu Sağlayın

Dreamweaver programının en önemli faydalarından birisi de zaman tasarrufu sağlamasıdır. Normal şartlar altında kod yazmakla geçireceğiniz zamanları bu program sayesinde farklı işlerinizi için ayırabileceksiniz. Böylelikle çok daha kısa bir süre içerisinde daha başarılı işler yapabilme imkânını elde edebileceksiniz.

Dreamweaver programının kullanımının da son derece basit odluğunu ifade etmek gerekir. Her ne kadar ilk etapta karşınıza pek çok pencere çıksa da bu pencerelerin pek çoğu sizin işinize yaramayacaktır. Dolayısıyla da kullanma noktasında da herhangi bir sorun yaşamayacağınızı rahatlıkla ifade edebiliriz.

Ancak unutmadan belirtmemiz gerekir ki Dreamweaver tam sürümü ücretlidir. Dolayısıyla ücretsiz bir şekilde sadece deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Bu da 30 gün sonra sona erecektir.
 
Üst