Dreamweaver Nedir? Nasıl Kullanılır?

Katılım
21 Ocak 2019
Mesajlar
25
Liyakat
6
Konum
İstanbul
Uzmanlık Alanı
SEO
139

Dreamwear web sitesi ya da uygulama oluşturmak, kodlamak, yayınlamak için size en kolay yolu sunar. Bu yöntemle yaptığınız site ya da uygulama her boyuttaki ekranda aynı yüksek kalitede görünecektir.

Dreamwear İle Web Sitesi Oluşturma

Olağan şartlarda web siteleri html kodları ile oluşturulur. İlk bakışta anlamsız görünen bu yazılar fonksiyonel bir şekilde çalışarak sitenize anlam kazandırır. Ancak html dili bilmeyenler bu şekilde web sitesi kuramazlar. Sadece bir site kurmak için kodlama dili öğrenmek ise uzun ve zorlu bir süreç olacaktır. İşte bunun yerine kodlama bilmeden web sitesi kurmanızı sağlayan uygulamalar mevcuttur. Html editörü olarak adlandırılan bu uygulamalardan biri de Dreamwear’dır.

Dreamwear kullanmanız halinde site görünümü sizin için oluşturulur ve isteklerinize göre özelleştirmeniz gerekir. Program sizin yaptığınız değişiklikleri arka planda html’ye çevirerek uygulamaktadır. Ancak bu kısımdan siz tamamen habersiz olursunuz ve yapmanız gereken şeyler mevcut değildir. Programda yaptığınız değişikliklerin yansıyıp yansımadığını Explorer ile kontrol edebilirsiniz. En çok kullanılan html editörleri denilince başta dreamwear gelir. Benzer programlar içinde en iyisi olarak kabul edilir.

Webmasterların Tercihi

İster amatör ister profesyonel olun Dreamwear ile sitenizi oluşturabilirsiniz. Programı öğrenmek ve uygulamak oldukça basittir. Size sunulan özelliklerin çokluğu sayesinde sitenizi özelleştirmeniz oldukça kolay ve zevklidir.

Macromedia tarafından yapılan bu uygulama pek çok Macromedia uygulaması ile de uyumlu olarak çalışır. Program lisanslı olduğu için satın alarak kullanmak gerekir. Ancak satın almadan önce denemek isterseniz deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Programın deneme sürümünde özellikleri kullanmakta bir kısıtlama yok ama kullanım süresi 30 günle sınırlıdır. Macromedia ya da internetteki diğer güvenilir kaynaklardan indirerek deneyebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programı indirince kurulumu oldukça basittir. Programı başlatınca ilk olarak objects ve property dışındaki pencereleri kapatabilirsiniz. Büyük pencere olan Document Window ise esas çalışma alanınızdır. Objects penceresi ile sayfalarda kullanacağınız dokümanları ekleyebilirsiniz. Property ile de özellikleri değiştirebilirsiniz. Programı kullandıkça keşfetmeye devam ederek aradığınız özellikleri bulacaksınız. Başlangıçta açılan pencereleri zamanı geldiğinde aktif ederek daha fazla özellik kullanabilirsiniz.
 
Üst