E-Ticaret ile Ticari Hayata Başlamak

  • Konbuyu başlatan mehmet90
  • Başlangıç tarihi
M

mehmet90

Guest
Birçok kişi artan maliyetlerden dolayı fiziksel bir iş yeri açmak istemiyor. Yüksek kira giderleri, faturalar, çalışanların maaşı, sigortalar vs derken küçük ve orta halli iş yerleri yeteri kadar kazanç elde edemiyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyenler ise internet üzerinden satış yaparak çok daha ciddi kazançlar elde edebiliyor. Web sitenin kurulum ve lisans işlemleri ile şirket kurulumu dışında herhangi bir ücreti olmayan e-ticaret sektörü sayesinde bugüne kadar binlerce kişi ihya olmuştur ve hala olmaya da devam ediyorlar. İnternet üzerinden her gün milyarlarca dolar alışveriş yapılıyor. Bu kadar büyük bir pastanın içinden kendi payınıza düşeni almak istemez misiniz?

İnsanlar ayrıca iş yeri açmaktan dolayı korktukları için ticarete pek fazla girmek istemiyorlar. Örneğin iş yerinin iflas etmesi demek arkada binlerce liralık borç demek anlamına geliyor. Bu yüzden şansınızı e-ticaret ile deneyebilir ve çok daha rahat bir şekilde çalışabilirsiniz.

E-Ticaret İle Ne Satabilirim?

En can alıcı konuların başında da sektör seçimi geliyor. Evet her tarafta sayısız butik açıldı. E-ticaret sitelerinin büyük bir kısmını butikler oluşturuyor. Ancak bu tamamen arz-talep meselesi. Talebin çok olduğu sektörde mutlaka sizde kazanacaksınız. Butik açmaya karar verdikten sonra yapmanız gereken şey ise sosyal medya hesapları oluşturmak. Satışlarınızın ciddi bir bölümünü sosyal medyalardan gelecek olan müşteriler oluşturacak. Bu yüzden sosyal medyaya gereken önemi gösterin. Ayrıca cironuzun büyük bir kısmını da reklam için harcamayı unutmayın. Ne kadar çok reklam yaparsanız o kadar çok kazanırsınız. Bu hep böyle olmuştur.
 
Tepkiler: tex

Kağan

Administrator
Yönetici
Katılım
21 Ocak 2019
Mesajlar
2
Liyakat
0
Konum
Anlara
Web sitesi
webmasterwm.com
Uzmanlık Alanı
Kitle
E ticaret bir yılda % 42 büyüdü bir an evvel yer kapmalı sektörden.
 
Üst