En İyi Wordpress Seo Eklentileri

  • Konbuyu başlatan Atilla
  • Başlangıç tarihi
A

Atilla

Guest
Seo'nun web sitelere etkilerini birçok kişi biliyordur. Kimi zaman manuel olarak işlem yapsak da çoğu zaman eklentileri de kullanırız. Evet eklentisiz de iç seo optimizasyonunu yaparız elbet ancak eklentiler hem bu işi kolaylaştırıyor hem de pratikleştiriyor. Bu sebepten ötürü wordpress seo eklentileri her zaman hayat kurtarır. Seo eklentilerine geçmeden önce ilk olarak neler yapılması gerektiğinden biraz söz etmek gerek.

Wordpress siteniz için en iyisini istiyorsunuzdur mutlaka. Bu yüzden on page dediğimiz iç seo adımlarını kusursuz bir şekilde yapmalısınız. Peki nedir bu iç seo? İç seo aslında sitenizin düzeni de denilebilir. Örneğin anasayfa açıklamanız ve anahtar kelime eklemeniz, içeriklerinize açıklama girilmesi, resimlerde alt etiket kullanılması, içeriklere H etiketlerinin düzgün girilmesi gibi nice önemli hususa dikkat etmelisiniz. Sitenizin açılış hızı da son derece önemli bir konudur. Web siteniz 2 saniyenin altında açılıyorsa başarılı olarak nitelendirilir. Eğer 2 saniyeden daha geç açılan bir internet siteniz varsa en yakın zamanda optimizasyon çalışmaları yaparak bu problemden kurtulun. Çünkü geç açılan siteler seoyu olumsuz etkiliyor.

Wordpress Seo Eklentileri

Bu konuda sayfalarca yazsak yetersiz kalır. Temel olarak birkaç iyi seo eklentilerini sizler için hazırladım.
İçerik girişlerinizde Yoast ya da All in Seo eklentilerinden birini kullanmalısınız. Bu eklentilerle ayrıca site haritası da oluşturabilirsiniz. Bunun dışında site içi linkleme konusunda da otomatik bir şekilde kullanabileceğiniz Simple Tags eklentisini tavsiye ederim. 404 sayfalarını başarılı bir şekilde yönlendirmek için Redirection eklentisini mutlaka kullanın. Htaccess'e kod eklemeyi bilmiyorsanız SSL yüklemesinden sonra Really Simple SSL eklentisini kullanabilirsiniz. Ayrıca resim optimizasyonu içinde Smush eklentisini şiddetle tavsiye ederim.
 
Üst