Fireworks İle Web Tasarım Hizmetleri

Katılım
21 Ocak 2019
Mesajlar
25
Liyakat
6
Konum
İstanbul
Uzmanlık Alanı
SEO
134

Fireworks programı kullanım alanı olarak en genel itibari ile internette kaliteli web tasarımı oluşturmaya, grafik sayfaları ve animasyonlar sunmaya olanak sağlayan gelişmiş bir grafik programı olarak adlandırılmaktadır.

Fireworks, genel itibari ile Photoshop uygulamalarına benzese de karmaşık ve çoklu özelliklere sahip değildir. Amacınız photoshop programlarındaki gibi resim ve görseller hazırlamak ise bu konuda çok başarılı olunmamaktadır. Fakat web tasarımı konusunda birçok farklı ve işlevsel özelliği ve yeterliliği bulunmaktadır.

Fireworks Özellikleri

Bu özellikleri açısından genel itibari ile web tasarım üzerine gelişim göstermektedir. Fireworks özellikleri ise şu şekildedir; Açılır pop-up menüler, animasyonlar, güçlü efektler ve bunun gibi birçok özellik sayesinde etkileyici ve işlevse web siteleri tasarlama hizmeti sunulmaktadır

Fireworks programının web tasarım konusunda oldukça avantaj sağlayan bir diğer özelliği ise Macromedya'nın tüm programlarıyla uyum içinde çalışma özelliğine sahip olmasıdır. Ayrıca, Photoshop dosyalarını da desteklemektedir.

Fireworks Ne İşe Yarar?

Fireworks programı kullanarak web tasarımın yanında farklı bazı işlemlerde yapılabilmektedir. Fireworks programı kullanılarak yapılacak işlemler ise şu şekildedir;

  • Bir web sayfasının tamamen grafik tabanlı bir şekilde hazırlanabilmesini sağlayabilmektedir.
  • Banner ve küçük hareketli resimler hazırlanabilmektedir.
  • Kullanımı kolay ve rahat olması sayesinde ara yüz hazırlanmasında hızlı bir etki yaratmaktadır.
  • Kod yazılmasına gerek duyulmadan mobil siteler içinde etkileyici tasarımla oluşturulmasını sağlamaktadır.
  • Fireworks'ta hazırlanan grafikler Flash'ta da çok güzel bir şekilde kullanım imkânına sahip olmaktadır. Fireworks işlevi bu şekildedir.
Fireworks Artı ve Eksi Yönleri

Fireworks programının popüler olması konusunda pozitif avantajları ise şu şekildedir; Pek çok grafik dosyası ile uyumlu çalışabilme özelliğine sahip durumdadır, menülerin kullanım ve görünüm rahatlığı üst seviyededir, sistemi çok yormadan rahat bir şekilde çalışma özelliği bulunmaktadır, ölçülü çalışma konusunda işlevsel bir yapısı bulunmaktadır, profesyonel anlamda gif animasyonlar oluşturma imkanı sunmaktadır, pdf dosyalar üzerindeki oldukça etkili bir çalışma sergilenebilmektedir ve web tasarım konusunda odlukça başarılı bir hizmet alanı bulunmaktadır.

Fireworks eksi yönleri ise şu şekildedir; İçeriğinde yeterince filtre yer almamakta, renk ve ton işlemlerinde basit anlamda düzenlemeler dışında farklılıklar yapılamamaktadır.
 
Üst