Flash Web Sitesi mi, HTML Web Sitesi Mi?

Katılım
27 Ocak 2019
Mesajlar
29
Liyakat
1
Konum
Kayseri
Uzmanlık Alanı
Makale Yazarı
318


Bir internet adresinin iki ayrı versiyonu yer almaktadır. Flashlı ya da Flashsız Versiyonu yer almaktadır. Ana sayfa üzerinde bu iki tür için de ayrı ayrı linkler bulmakta ve ziyaretçiler de istediklerini seçebilmektedir.

Ancak ana sayfa üzerinde giriş sayfası yer almadığından emin olmanız gerekmektedir. Ana sayfanızın arama motorları üzerinde endekslenmesini bir araya getirecek, anahtar kelime konusunda son derece zengin bir içeriğe sahip olmasına dikkat edebilirsiniz. Arama motorlarının bütün sayfaları üzerinde gezinmesini kolaylaştırmak konusunda bir site haritası linkinden de sizde faydalanabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizin tercihlerini hatırlamak adına web analitiği yazılım programlarından yararlanarak internet adresiniz üzerinde hangi versiyonu kullanacağınızı belirleyebilirsiniz. Bununla beraber arama motorları için sadece HTML versiyonunu kullanabilirsiniz.

Flash Desteği

Flash seçimini siz yapabilirsiniz. Bununla beraber en son çıkacak olan makro medya ürünleri ve arama motorları teknoloji üzerinde yer alan gelişmelerle beraber flaşlım da bazı alanlar üzerinde önem kazanmasıyla beraber durumlar da biraz değişmiştir. Arama motorları üzerinde yerinizden olmadan internet adresinizde Flash kullanabilirsiniz.

Flash Ve Yazılım Geliştirme Kiti

Makromedya’nm Flash Arama Motoru Flash için büyük bir özelliktir. Genel olarak arama motoru uygulamalarına sizde odaklanarak tasarlanan bu SDK, sıkıştırılmış durumda bulunan Flash dosyalarını açar, içeriği çözümler ve bu koşulların arama motoru veri tabanında endekslenmesine yardımcı olmaktadır.

İçerik, bir HTML içeriğiymiş gibi algılanmaktadır. Tıpkı sizler statik HTML sayfa üzerinde sıralamada yükselttiğiniz gibi SDK teknolojisi konusunda bütün Flash adreslerinin arama motorlarında yükselmesini sağlamaktadır. FAST arama motoru üzerinde SDK teknolojisini kullanabilmektedir. Bütün arama motorları üzerinde teknolojik olarak yer almasına rağmen, arama motorları HTML’yi de Flash’ı da aynı algroitmaları kullanarak endekslemelerinden dolayı Flash’ın sıralama sırasında yükselmesi hâlâ bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Normalde geliştiriciler Flash versiyonunun endekslenmesini bu alanda hedeflenmiş anahtar kelimeler konusunda flash dosyalarının optimize edilmesiyle de pek ilgilenmemektedir.

Flash Adresler ÜZerinde Arama Motoru Optimizasyonu

Flash kullanmak internet adresinizin muhteşem görünmesini sağlamakla beraber arama motorları üzerinde yer alan sıralamalarda size bir katkısı olmamaktadır. Flash filmlerinin arama motorları üzerinde gezinemediği kendi link bölümleri yer almaktadır. Örümcek, filmleri içeren tek bir sayfayı tanımakta ve sadece o sayfaların içeriğini endekslemektedir. Bu, site içi link oluşumunu azaltmakta, örneğin bir filmin içerisinde farklı bir sahneye bağlantı vermektedir.

Flash Site Seo Çalışması

Flash filmini içerecek olan internet adresinin iyi bir şekilde optimize edilmesini sağlayabilirsiniz. İnternet adresinizin Flash’sız versiyonu Flash’ın kullanıldığı versiyonda tutulmaktadır. Pek çok kullanıcı flash filmlerini görüntüleyebilmek adına eklenti yüklemektedir. Flash filmlerinin kapasiteleri büyükse ve geniş banda sahip olmamanız durumunda indirme işlemi oldukça uzun sürmektedir. Arama motoru optimizasyonunu destekleyecek olan ve teknolojisi sınırsız bulunmayan kullanıcıların sitenizi görmesini sağlayan versiyonlar yer almaktadır. Birtakım Arama Motoru Optimizasyonu teknikleri ile beraber Flash sayfalarında bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.
 
Üst