Makale Yazarak Ayda 2 Bin Lira Kazanabilirsiniz

• Konbuyu başlatan Can
  • Başlangıç tarihi
C

Can

Guest
Herkese merhabalar, 2 senedir bu sektörde yer alıyorum. Birçok kişi bu işi basit, yapmaya değmez olarak görüyor ancak bireysel çalışsanız bile tabi her gün düzenli yazmak kaydıyla ayda 2-3 bin lira kazanmak hiç de zor değil. Makale yazarlığını insanlar genel olarak çok basit bir iş olarak görüyor. Halbuki hiç de basit değil. Öncelikle bunun için bol zamanınız olmalı ve sosyal aktivitelerinizi baya kısmalısınız. Daha sonra her an bilgisayar başında olacağınız için birçok sağlık problemi de beraberinde geliyor tabi. Göz bozukluğu, basur, skolyoz, bel ve baş ağrıları gibi daha sayamadığım pek çok rahatsızlık ile karşı karşıyasınız. Her şeyin dışında çok sağlam bir zihninizin ve kelime dağarcığınızın bulunması gerek. Sürekli tekrara düşmemek için bu oldukça önemli bir konu.

Peki Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Şöyle ki bu işi yapabilmek için webmaster forumlarına ilan açarsınız. İnsanlarla çalışmaya başladıktan sonra vazgeçilmez yazar olursunuz ve siz daha ilan açmadan bile iş size gelir. 1 senedir çalıştığım müşteri var hala içeriklerini bana yazdırır mesela. Çoğu zaman yeni iş alımlarını bile durduruyorum. Makale için 100 kelime başına fiyat alırsınız. Bu rakam 1 lirada olur 2 lirada olur. Bu tamamen sizin yazınıza ve piyasadaki durumunuza göre değişir. Bu işe yeni giriyorsanız hiç yüksek fiyat çekmeyin. İlk başta düşük rakamlarla sektöre girin, isminizi yayın daha sonra yavaş yavaş fiyatınızı arttırırsınız.
Örneğin 100 kelimesi 2 liradan günde 5 bin kelime içerik üretseniz ayda 3 bin liraya tekabül ediyor. Birde ekip kurarsanız işte o zaman ihya olursunuz. Kaleminize ve zihninize güveniyorsanız bu işe girin aksi halde madara olma ihtimaliniz yüksek.

M

Melisa

Guest
Merhaba. Ben Melisa. İstanbul üniversitesi adalet bölümü öğrencisiyim. Daha önce makale yazarlılığı yaptım. Yazılarım seo ya uyumludur. Samimi bir dil kullandığım için okuyucu sıkılmaz ve yazılar ilgi görür. Daimi olarak makale yazarlılığı yapabileceğim bir yer arıyorum. Geri dönüşlerinizi bekliyor oolacağım. Hayırlı akşamlar 😊

Tepkiler: tex

tex

Administrator
Liyakat
107
sana nerden dönmemizi bekliyorsun adalet öğrencisi melisa.