Profesyonel Fireworks Hizmetleri

Katılım
21 Ocak 2019
Mesajlar
25
Liyakat
6
Konum
İstanbul
Uzmanlık Alanı
SEO
132

Fireworks uygulaması profesyonel web grafikleri yapma, var olan grafikleri düzenleme ve daha da iyi seviyeye getirme amacıyla kullanılan oldukça işlevsel bir program durumundadır. Bu program ile bitmap ve vektör görüntüleri oluşturulma ve düzenleme işlemleri yapılmaktadır.

Ayrıca bu program vasıtası ile yuvarlanan ve açılır menüler gibi web efektleri tasarlanması da gerçekleştirilmektedir. Var olan dosya boyutlarını azaltmak için grafikleri kırpıp iyileştirme sağlanabilmektedir. Ayrıca tasarımda işlevsellik mönüleri ile işlemleri daha seri ve hızlı yapılması sağlanabilmektedir. Bir belgeyi JPEG dosyası, GIF dosyası veya başka bir dosya formatında dışa aktarım ve kaydetme fonksiyonları bu programla birlikte sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede bu dosyaları web sitelerinde kullanma ve düzenleme yapma imkânı da bulunmaktadır.

Fireworks İle Vektör ve Bitmap Nesneleri Çizme

Fireworks programının araçlar sekmesinde, vektör ve bitmap denilen faktörlerin düzenlemesi için kullanılan iki ayrı yönetim sekmesi yer almaktadır. Meydana getirilen nesnenin bir vektör mü yoksa bitmap mi olduğunu seçilen sekme belirlemektedir. Bir nesne veya metin çizim işlemi yapıldıktan sonra grafiklerinizi daha iyi seviyeye çıkarmak veya etkileşimli yer değiştirme komutları meydana getirmek için çeşitli araçlar, efektler, komutlar ve teknikler tercih edilebilmektedir. Bununla birlikte, JPEG, GIF, PNG, PSD ve başka birçok dosya formatındaki grafiklerde düzenleme ve değişiklik yapma imkânı da bulunmaktadır.

Fireworks Programında Maskele İşlemi

Fireworks programında maskele işlemi resimlerin istenmeyen bazı noktalarının gizlenmesi, sadece görüşülmesinin istendiği noktaların görünür olmasını gerçekleştirme işine, denmektedir. Fireworks programında da resimler üzerinde maskeleme işlemi hız ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Maskelemede oluşan dairenin rengi oldukça önemlidir. Eğer beyaz değilse maskeleme işlemi görülmeyecektir. Siyah olursa gizlenme işlemi görülmeyecektir.

Fireworks İle Buton Oluşturma

Fireworks programı ile web sayfalarımızda kullanmak üzere çeşitli işlevsellikte ve efektlere sahip butonlar oluşturulabilmektedir. Butonlar kullanım amacı olarak web sayfalarında üzerine imleç işaretinin getirildiğinde görünümleri farklılaşan ve tıklanarak farklı sayfaların açılmasını salyan işlemler olarak adlandırılmaktadır. Fireworks ile buton oluşturma son derece kolay ve işlevsel olduğu için oldukça yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır.
 
Üst