Sosyal Medya Reklamları

  • Konbuyu başlatan rıza
  • Başlangıç tarihi
R

rıza

Guest
Günümüzde neredeyse sosyal medya hesabı olmayan kullanıcı yoktur. Bu yüzden her geçen gün sosyal medyaya karşı olan ilgi büyüyor. Bunun yanında bireysel olduğu kadar kurumsal isteklerde artıyor. Sıfırdan hesap kasmak istemeyen ya da takibe takip ile uğraşmak istemeyen kişiler için önlerinde iki seçenek bulunuyor. Ya hazır bir hesap satın alacaklar ya da sponsor reklamlar sayesinde sayfalarını organik olarak büyütecekler. Bu sponsorlu reklamlar ile sayfanızı tam hedef kitlesiyle büyütebilirsiniz. Bu yüzden takibe takip hesaplardan ziyade sponsorlu reklamlarla kasılmış sayfaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Her sosyal medya platformu için farklı sponsor reklam taktiği uygulanabilir. Şimdi hangi sosyal medya platformunda nasıl bir yol izlenmeli bunlardan bahsedeceğiz. Tabi ilk olarak sektörünüzü seçin ve o doğrultuda hedef kitlenizi belirleyin.

Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Sponsorlu reklam verebilmeniz için ilk olarak mevcut platforma ait hesabınız ve kredi/banka kartınız olmalı. Örneğin Facebook'da sponsorlu reklam verecekseniz hedef kitlenizi ve yaş aralığını çok iyi sseçmelisiniz. Örneğin mizah sayfası için genç kitleleri seçip reklam verebilirsiniz. Bu şekilde tam hedef kitlesi reklam çıkışlarınız çok daha verimli olacaktır. Doğru seçilmiş hedef kitleyle beraber takipçi başına 3-6 kuruş arası bir bedel ödeyebilirsiniz.

Instagram'da sponsorlu reklam vermek için de hedef kitleyi çok iyi bir şekilde analiz etmeli ve reklam vermelisiniz. Instagram'da reklam verirken öne çıkaracağınız gönderiyi çok iyi seçmeli ve herkese hitap etmesini sağlamalısınız. Bunun dışında yapılacak ekstra bir şey olmayıp reklamı verebilirsiniz. Genelde birkaç reklam verdikten sonra tam hedef kitlenizi tespit edersiniz. Bu yüzden ilk reklam çıkışlarınızı makul rakamlarda vermeniz iyi olacaktır.
 
Üst