Tanıtım Yazısı Satışı

• Konbuyu başlatan Faik
  • Başlangıç tarihi
F

Faik

Guest
Merhabalar. Bu konuyu para açma kategorisine mi yoksa buraya mı açsam karar veremedim ama sanırım burası daha uygun olacaktır. İlk önce konudan bahsedeyim. Ben yaklaşık son 3 senedir tanıtım yazısı satışı yapıyorum. İlk bu işe başlarken böyle bir niyetim yoktu. 4 sitem vardı ilk başladığım zamanda ve tanıtım yazısı satışları hakkında bilgi edindim ve sitelerim için en uygun fiyatı belirleyip ilana verdim. Beklediğimden çok daha iyi geri dönüşler aldım ve bende network ağımı genişletmeye karar verdim. İlk etapta 4 sitemle girdiğim bu işte şimdi şahsıma ait 9 site ve network de ise hali hazırda 100'den fazla site var. Bende bu sektörde marka olmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Şimdi size bu işe nasıl girdiğimi ve neler yaptığımı detaylı bir şekilde anlatayım.

Tanıtım Yazısı Satarak Para Kazanılır mı?

İlk olarak bu sorunun yanıtını vermek istedim çünkü insanlar ilk bu soruyu merak ediyorlar. Şunu söyleyeyim eğer web siteler size aitse hiçbir gideriniz olmadan gelen para %100 kar olarak size kalıyor. Özellikle News kayıtlı siteleriniz varsa çok daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz. News kayıtlı ve Alexa 10 bin altı sitelerde 40-50 liradan satışlar yapılır genelde. Fiyatı belirleyen birçok faktör var ben kabaca rakamları belirtiyorum. Eğer başkalarının sitelerini kendi ağınızda toplarsanız, site sahibi ile anlaşmanıza bağlı olarak belli bir oranda karınızı alırsınız. Örneğin 50 liraya tanıtım yazısı sattığınız sitenin %50'sini site sahibine kalanını da siz alabilirsiniz. Bir nevi komisyonculukta diyebiliriz. Müşterileri siz bulursunuz ve payınızı alırsınız. Ama dediğim gibi kendi siteniz olursa kar oranınızda %100 olacaktır tabi.

Heves olarak başladığım bu işte sonraki adım olarak günlük ihtiyaçlarımı karşılayacak düzeyde satışlar gerçekleştirdim. Daha sonra ise ağımı büyüterek çok daha ileri bir seviyeye geçmek için adım attım. Çok şükür hayal ettikleriminde ötesindeyim. Umarım bu yazı sizlere de ışık olmuştur. Asla pes etmeyin ve yapabileceğiniz işlere odaklanın, sadece çok para kazandıracak işlere değil.