Ucuz Domain Satın Alma Yöntemi

  • Konbuyu başlatan Haydar
  • Başlangıç tarihi
H

Haydar

Guest
Kolay gelsin herkese. Uzun zamandır aklımda olan ve yazmak istediğim bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim. İhtiyacı olanların bu bilgiden istifade edip işlerini halledebilir. Peki neymiş bu bilgi? Malum ülkede döviz kuru aldı başını gidiyor. Bu döviz artışı domain fiyatlarını da olumsuz yönde etkiledi. Örneğin bir “COM” domaini şu sıralar 8-9 dolar arasında satılıyor. Güncel kurdan hesapladığınız zaman ortaya çok astronomik rakamlar çıkıyor. Hele ki domain yenileme esnasında bu rakam çok daha fazla artıyor. Böyle durumlarda cebinizin yanmaması için sizlere göstereceğimiz yöntem sayesinde yalnızca 5 liraya COM domaini kaydedebilirsiniz.

Nasıl Kayıt Edebilirim?

İlk olarak şundan bahsetmem gerekir ki anlatacağım bu yöntemin bazı riskleri var elbet. Örneğin domaininizin silinmesi gibi. Bu yüzden dediklerimi harfiyen uygularsanız herhangi bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Domain satın alacağımız firma, Godaddy. Birçok kişi duymuştur bu firmayı. Bunun haricinde ihtiyacınız olan bir diğer şey ise İninal kart. Her şey hazırsa başlayabiliriz.

Google arama motorunu açın ve Godaddy’ye Kanada üzerinden girin. Burası çok önemli Türkiye üzerinden girmeyin aksi halde karşınıza 72 lira gibi bir rakam çıkacak. Tabi ilk defa Godaddy’den domain alacaksanız 25 lira öderseniz. Neyse Kanada üzerinden siteye girdikten sonra almak istediğiniz domaini girin ve ilerleyin. Ödeme adımına geldikten sonra İninal kart bilgilerinizi girin ve domaini satın alın.

NOT: Buraya dikkat edin. Birçok kişi sabırsızlığından ötürü bu şekilde almış olduğu domaini hemen transfer ediyor. Godaddy’de bunu fark ediyor ve domaini siliyor. O yüzden transfer için acele etmeyin. Ayrıca farklı IP’lerden de hesaba giriş yapmaya çalışmayın.
 
E

ero

Guest
kanada üzerinden girmek için vpn kullanacağız orda hesap şifremizi girersek şifre çalınma ihtimali çok yüksek değil mi?
 

tex

Administrator
Katılım
13 Ocak 2019
Mesajlar
43
Liyakat
107
kanada üzerinden girmek için vpn kullanacağız orda hesap şifremizi girersek şifre çalınma ihtimali çok yüksek değil mi?
mantıken doğru fakat uygulamada binlerce milyonlarca kullanıcı arasından sizin hesabı patlatmaları düşük bir ihtimal
 
Üst