Webmaster Forumları

Katılım
11 Mar 2019
Mesajlar
1
Liyakat
0
Konum
ankara
Uzmanlık Alanı
seo
Günümüzde yapılan freelance işlerin çoğalmasıyla iş bulunabilecek yer arayışına geçilmiştir. Bu neticeyle webmaster forumları ortaya çıkmıştır. Bu forumların amacı iş yaptırmak isteyenlere ve iş bulmak isteyenlere yardımcı olmaktır. Forumlar sayesinde ücretsiz bilgi alışverişi de yapılabilir. Konu açarak soruların sorulduğu veya soru sorulan konuya cevap yazarak yardımcı olunan bilgi platformlarına forum denir. Webmaster forumlarında bulunan kategoriler aracılığı ile yaptırılmak istenen işin ustası bulunabilir, yapılabilecek işler gözlemlenebilir, bilinmeyen bilgiler öğrenilebilir, bilinen bilgiler başkaları ile paylaşılabilir.

Ülkemizde en çok kullanılan belli başlı webmaster forumları mevcuttur. Bunlardan bazıları:

Wmaraci.com

Bu forum Türkiye’de yıllardır hizmet vermektedir. Birçok kategorisi ve üyesi bulunmaktadır. Güçlü bir yönetime sahip olan webmaster forumu, iş alma ve bulma yönünden oldukça verimlidir. Türkiye’nin en büyük webmaster forumları arasında yer almaktadır. Ayrıca sitenin kendisinde bulunan webmaster araçları kullanıcılara büyük katkılar sağlamaktadır. Seo gibi konularda analiz yapabileceğiniz bu araçların kullanımı hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Webmaster.tc

Bu forum bir zamanlar oldukça aktif kullanılmaktaydı. Fakat bir süre sonra kullanımı düştü ve online kullanıcı alamaz hale geldi. İçerisinde bulunan konular yardımıyla bir şeyler öğrenmek mümkün. Fakat aktiflik olmamasından kaynaklı sorduğunuz sorulara cevap almanı pek mümkün olmayabilir. Sadece bilgi amaçlı kullanılabilir.

R10.net

Türkiye’nin en büyük webmaster platformu diyebiliriz. Bu forumda aşırı aktiflikten dolayı çok iyi ticaretler yapmak ve bilgiler öğrenmek mümkün. Ancak yoğunluktan dolayı her kullanıcı üye olamıyor. Sadece davetiye sistemi ile üye olunan forumda, bazen direk üyelikler açılabiliyor. Kullanmaktan, öğrenmekten ve kazanmaktan zevk alabileceğiniz bu forumdaki yönetim de bir o kadar güzel. Kategorilerde belirli limitler çerçevesinde işlem yapmaya izin veren bu forum sistemi sayesinde sektörlerde ölücü fiyatlar verilmesi ve sektörün bitmesi engelleniyor. İnternet üzerinden yapılan işlemlerin fiyatlarını bu forum sitesi belirliyor diyebiliriz. Ayrıca kullanılabilecek webmaster ve seo araçları da bulunmaktadır. Üyelere belli bir limit çerçevesinde işlem hakkı sağlanmaktadır.

Forum.iyinet.com

Diğerlerine göre aktifliği düşük fakat yine de aktif kullanıcılar görmek mümkün. Daha önceden çok aktif bir durumda olsa da şimdiki aktifliği kullanıcıyı tatmin edecek şekilde değil.
 
Katılım
11 Mar 2019
Mesajlar
1
Liyakat
0
Konum
istanbul
Uzmanlık Alanı
Seo hizmeti
Webmaster Forum

Webmaster forumlarının önemi günümüzde çok büyük. Birçok sektör faaliyetlerini bu gibi forumlardan devam ettiriyor. Bilişim sektörünün potansiyeli gün geçtikçe yükseliyor. Webmaster forum aracılığıyla kişiler, satışlarını yükseltiyor ve internet dünyasında birer marka oluyor. Bu gibi forumlarda makale satışları, seo hizmetleri, backlink paketleri, tema alım ve satımı, lisans satışları gibi pek çok kategoride hizmetler veriliyor. İnternet üzerinden gelir elde etmeyi amaçlayan ve web sitesinde iyileştirmeler yapılmasını isteyen insanlar bu forumları tercih ediyor. Webmaster forum ile çok ciddi gelirler elde edilebilir. Örneğin makale hizmeti vererek ayda binlerce lira kazanabilirsiniz. Bunun yanında ek olarak editörlükte yaparsanız kazancınız inanılmaz boyutlara ulaşır. İşini severek yapanlar için webmaster forumları adeta bir nimet.

Webmaster forum aracılığı ile yapılan işler sayesinde geçimini sağlayan sayısız insan var. Hizmet verdiğiniz sektöre göre aylık kazancınız ciddi ölçüde artar. Örnek vermek gerekirse hemen hemen herkesin yapabileceği bir iş olarak görülen makale hizmeti ile binlerce lira kazanmak mümkün. İlk etapta kolay gibi görünen bu hizmeti vermeye başladıktan sonra kusursuz yazılar ortaya çıkarmalısınız. Bir sitenin arama motorunda yükselmesinin en büyük nedenlerinden biri de yazılan makalelerdir. Bu sebepten dolayı makale konusunun üzerine çok titremelisiniz. Bu forumlarda makale satın almak ya da yazdırmak istediğiniz zaman tercihinizi bu işi yıllardır yapanlardan yana kullanmalısınız. Sektörün ne olduğunu iyi bilen, seo uyumlu makale yazabilen kişilerle çalıştığınız sürece istediğiniz sonucu er ya da geç alırsınız.

Webmaster forumlarında yapılan bir diğer ticaret ise tema alım ve satımıdır. Scriptlerin yanı sıra wordpress temalarına olan ilginin boyutu inanılmaz boyutlarda. Bu yüzden tema yapımcılarının ilk satış durakları her zaman webmaster forumları olmuştur. Moda, haber, sağlık, e ticaret gibi sektörlere özgü hazırlanan temalar ile büyük farklılıklar yaratabilirsiniz. Bir internet sitesini ön plana çıkaracak ve kullanıcı deneyimini arttıracak en büyük etkenlerin başında tema gelir. Bu yüzden tema seçimini çok titiz yapmalısınız. Tema alırken birtakım hususlara da dikkat etmelisiniz. Örneğin temanın kod yapısı oldukça önemlidir. Karışık kodlanmış bir tema ileride ciddi sıkıntılar çıkarabilir. Aynı zamanda seo skorunun yüksek ve hızlı bir tema olmasına özen gösterin. Her şeyden önemlisi mobil uyumlu olması son derece mühim bir konudur. Mobil uyumsuz bir temayı asla satın almayın. Günümüzde internete girenlerin yüzde 70’inden fazlası mobil cihazlar ile bağlanıyor. Böyle ciddi bir kullanıcı kitlesini kaybetmemek için mobil uyumlu temalara yani responsive temaları kullanmaya özen göstermelisiniz. Webmaster forum sayesinde dilediğiniz her türden temalara kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bireysel tema yapımcılarının yanında bu işi kurumsal firmalarda yapıyor. Özetlemek gerekirse, sınırsız çeşit tema arasında istediğiniz temayı satın almak istiyorsanız bu gibi forumlara girerek dilediğiniz temayı bizzat yazılımcısından satın alabilirsiniz.
 
Üst