Wordpress Kişisel Blog Temaları

Katılım
25 Nis 2019
Mesajlar
1
Liyakat
1
Konum
urfa
Uzmanlık Alanı
E ticaret
369


Wordpress’te kişisel bloglar için uygun temalar ücretli ve ücretsiz olarak bulunabilmektedir. Wordpress’te kullanacağınız temalar, kullanıcıların sitenizde daha uzun süre vakit geçirmesini sağlayacak ve sitenizi bir daha ziyaret etmesinde büyük bir etkisi olan ilk izlenimdir. Temanızı doğru şekilde seçmeniz, kullanıcıların sitenizde rahatça gezmesini, vakit geçirmesini ve sitenizi sevmesini sağlayacaktır. Wordpress tema yükle ve tema seçme konusunda dikkatli olmanız gerekenler:

 • Blog temanızı seçerken site içeriklerinizi dikkate almanız gerekir. Site içeriğiniz ile uyumlu bir tema seçmeniz, ziyaretçi açısından önem teşkil eder.
 • Hedef kitlenize göre bir tema seçmeniz gerekmektedir. Orta yaş ve çocuk kitle aynı temalardan hoşlanmaz. Bundan dolayı hedef kitlenizi dikkate alarak bir tema seçmeniz önemlidir.
 • Hangi temayı tercih ederseniz edin temiz gözükmesine ve kullanıcı dostu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
En İyi Wordpress Kişisel Blog Teması Hangisidir?

Wordpress ücretli blog teması ya da ücretsiz blog teması seçerken hangisinin en iyi tema olduğuna siteniz ile uyum göstermesine göre karar vermeniz gerekmektedir. Habe riçerikli kişisel bloglar ile kozmetik içerikli blog sitelerinin temaları aynı olamayacağı için en başarılı ve kaliteli temalar; sitenize en uygun şekilde seçtiğiniz temalardır. Tema seçerken ücretsiz bir tema kullanmayı düşünüyorsanız tercih edebileceğiniz platformlar:

 • Highwind: kişisel bloglar için en çok tercih edilen platformlar arasında bulunmaktadır.
 • RYU: temiz ve sade ücretsiz tema platformları arasında bulunmaktadır. Minimal bloglar için uygundur.
 • Fictive: ücretsiz tema platformudur. Alternatif temalar arasında özellikle fotoğraf blogları için uygundur.
Kişisel Blog için Wordpress Teması Nasıl Seçilir?

Ücretsiz wordpress temaları 2019 için site içeriğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer fotoğraf ve resim alanında bir blog kullanıyorsanız, Tracks platformunu kullanabilirsiniz. Yaratıcı ve modern yapısı ile ön plana çıkan bu platform sayesinde büyük resimleri kolayca kullanabilirsiniz. Resim ve metin uyumluluğunu sağlayan bir tema platformudur ve ücretsizdir. Temiz bir tasarımı olmasına rağmen görseller ön plandadır. Bundan dolayı metin ağırlıklı siteler için önerilmez.

Wordpress Blog Teması için Ücretsiz Seçenekler

Wordpress kurumsal tema ücretsiz seçenekleri arasında Writer bulunmaktadır. Kurumsal anlamda tercih edilen bu tema sayesinde temiz ve sade bir görünümde metinlerinizi ziyaretçileriniz ile buluşturabilirsiniz. Çok içerik yayınlayan siteler ve kişisel bloglar için tercih edilen, ücretsiz temalardan biridir. Bunun dışında diğer ücretsiz kurumlar temalar ise:

 • Sparkling
 • Hueman
 • Ignite
 • Point
 • Pinboard
 
Üst