Wordpress Kullanıcı Adı Değiştirme

Katılım
25 Nis 2019
Mesajlar
1
Liyakat
0
Konum
adana
Uzmanlık Alanı
Seo hizmeti
368


Wordpress’te kullanıcı ismi değiştirme mümkün olmamaktadır. Bunun sebebi ise güvenlik olarak belirlenmiştir. Ancak bazı yöntemlerle kullanıcı adı değiştirmek mümkün olabilmektedir. Wordpress kullanıcı adını değiştir için panele girişte kullanıcı adını admin olarak seçmemeniz gerekir. Admin olarak belirlenmiş kullanıcının adının değiştirilmesi mümkün olmamaktadır. Kullanıcı ismini farklı olarak seçmeniz ve güvenlik açısından rakam, harf ve karakterlerden oluşan bir şifre belirlemeniz en doğrusu olacaktır. Wordpress kullanıcı adını şayet admin olarak belirlememişseniz, bu aşamada panelden kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

Wordpress’ten Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Wordpress kullanıcı adı bulma sırasında dikkatli olmanız gereken nokta, güçlü ve güvenli bir isimdir. Wordpress kullanıcı adı admin olmadığı sürece değiştirilebilir ancak bu noktada veritabanınız zarar görebilir. Bazı eklentilerinizde hasarlar meydana gelebilir. Kullanıcı adını değiştirmek için:

  • Panelinize giriş yapın. Daha sonra Phpmyadmin üzerinden veritabanınızı seçin.
  • Ardından kodlarınızı kendinize göre düzenleyerek yeniden oluşturur.
  • Daha sonra user_login kısmından kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.
Wordpress platformunda kullanıcı ismini değiştirmek için en güvenli yöntem bu olmaktadır. Ancak kullanıcı ismini değiştirdiğinizde yazılarınızın silinmemesi için admin hesabını silmeniz ve yeni kullanıcı ismi ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Wordpress Kullanıcı Adı En Kolay Nasıl Değiştirilir?

Wordpress sitesi admin şifresi bulma ve kullanıcı adını değiştirmek için yapabileceğiniz 3 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde kullanıcı adınızı oldukça kısa sürede değiştirebilirsiniz. Bunlar:

  • Eklenti kullanarak wordpress isminizi değiştirebilirsiniz.
  • Wordpress veritabanını kullanarak isminizi değiştirebilirsiniz.
  • Kullanıcı rolüyle değiştirmek üzere yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz.
Yeni kullanıcı adınızın yeterli olmadığı ve güvenlik açısından riskli durumlar oluşturduğu hallerde kullanıcı isminizi değiştirmeniz gerekmektedir.

Wordpress Kullanıcı Adını Değiştirmek için Eklenti Kullanma

Wordpress veritabanından şifre değiştirme oldukça kolay olsa da wordpress kullanıcı ismini değiştirmek için eklenti kullanmanız gerekmektedir. Bunun için username Changer eklentisini kurabilirsiniz. Username Changer eklentisi kullanarak basit bir şekilde isminizi değiştirebilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar:

  • Eklentiyi indirdikten sonra etkinleştirmeniz gerekmektedir.
  • İşlemi tamamladıktan sonra ayarlar kısmından Username Changer sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Ancak, kullanıcı adını değiştirmeden önce eklentiyi ayarlamanız gerekmektedir.
  • Kullanıcı isminizi değiştirdiğinizde e-posta gönderimini etkinleştirmeniz gerekmektedir.
  • Bu onay aracılığı ile hesabınıza farklı birinin girip girmediğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
Eklenti ile kullanıcı adını değiştirmek en kolay yöntemlerden biridir. Değişikliklerinizi tamamladıktan sonra String Settings sekmesinden kullanıcıların wordpress ismini değiştirdiklerinde göreceği mesajları da değiştirebilirsiniz.
 
Üst