Wordpress Sosyal Medya Eklentisi

Katılım
25 Nis 2019
Mesajlar
1
Liyakat
0
Konum
adıyaman
Uzmanlık Alanı
Makale Yazarlığı
365


Wordpress için sosyal medya eklentileri sitenizin ilk izlenimi için oldukça önem teşkil eder. İnternet mecranızın daha geniş kitlelere ulaşması ve sitenizin bilinirlik açısından iyileşmesi için sosyal medya eklentilerinin önemi oldukça büyüktür. Günümüzde girdiğiniz sitelerin neredeyse tamamı sosyal medya ile beraber hareket etmektedir. Sosyal medya hesaplarınızı blogunuz ile eşleştirmeniz bunun için önemlidir. Blogunuzda paylaştığınız içerikleri sosyal medya hesaplarınızda da paylaşmanız, daha geniş kitlelere hitap etmenizi sağlar. Bu aşamada içeriklerinizi binlerce kişi ziyaret edebilir ve blogunuz hakkında bilgi sahibi olabilir. Ücretsiz reklam anlamında kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri olan sosyal medya hesaplarınızı wordpress ile eşleştirmeniz için eklenti kullanmanız gerekmektedir. Wordpress sosyal medya eklentisi 2019 senesinde aşağıdaki gibidir.

Wordpress için Sosyal Medya Eklentileri Nelerdir?

Wordpress ile sosyal paylaşım sitesi yapmak için en çok kullanılan uygulamaların başında Digg Digg eklentisi gelmektedir. Bu eklentinin özellikleri:

  • Digg Digg sürekli olarak güncellenen ve kendini yenileyen bir eklenti olarak kullanılmaktadır. Digg Digg eklentisini yazıların sol ya da üst tarafına yerleştirerek, sosyal medya hesaplarınızın da gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bu eklenti ile sitenize gelen ziyaretçiler, okudukları yazıyı beğendiklerinde kendi sosyal medya hesaplarından paylaşabilmektedir.
  • Digg Digg uygulaması ile sitenize Twitter, Facebook, Linkedln, Del.ici.ous, Google Plus, Pinterest ve Tumblr gibi en popüler sosyal medya mercalarının butonlarını içeriklerinize ekleyebilirsiniz.
Wordpress için Ücretsiz Sosyal Medya Eklentileri Nelerdir?

Wordpress sosyal medya bağlantısı ekleme için kullanılan bir diğer ücretsiz eklenti ise Share This eklentisi olmaktadır. Bu eklentinin özellikleri ise:

  • Share This eklentisi ile 120 sosyal medya hesabına erişim sunulmaktadır. Bu eklentinin diğer sosyal medya eklentilerinden farklı ise butonları dilediğiniz gibi ayarlayabilmeniz olmaktadır.
  • Share This eklentisinin dezavantajı ise site linkinizi kısaltarak paylaşması olmaktadır.
Ücretsiz olan bir diğer eklenti ise Social Media Widget olmaktadır. Social Media Widget ise diğer eklentiler gibi birçok sosyal medya hesabını da içermektedir. Ancak bu eklenti ile butonların boyutlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilir ve şekline karar verebilirsiniz.

Wordpress için Sosyal Paylaşım Eklentileri Nelerdir?

Ücretsiz Wordpress sosyal medya eklentisi arasında bulunan Facebook Likebox Widget ise yalnızca Facebook üzerinden paylaşım yapan siteler için önerilmektedir. Bundan dolayı da daha fazla sosyal medya hesabında paylaşım yapılmasını isteyen bloglar için uygun bir eklenti değildir. Bu eklentinin avantajları ise:

  • Facebook Likebox Widget eklentisinin avantajlarının başında Facebook üzerinden daha fazla ziyaretçiye ulaşabilir olmanızdır.
  • Bu eklenti aracılığı ile Facebook sayfanızı ziyaretçilerinize daha hızlı ve kolay şekilde beğendirebilirsiniz.
 
Üst