Youtube Video Etiketleri Nasıl Olmalıdır?

Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
20
Liyakat
14
Konum
Ankara
Uzmanlık Alanı
Seo
169

En çok kullanıcı sayısının olduğu alanlar arasında Youtube ilk sıralarda yer alır. Dolayısıyla Youtube SEO’ya uygun etiketler kullanmak avantaj sağlar.

Youtube SEO ölçütüne uygun etiketler kullanıldığında önerilenlerde ve aramalarda ilk sıralara çıkmak mümkündür. Bunun için youtube video etiketleri nasıl olmalıdır sorusunun yanıtını bilmek önemlidir. Doğru etiket kullanımı paylaşılan videonun ön plana çıkmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra daha fazla organik bileşik ve hit de sağlar.

Youtube SEO’ya Göre Etiket Kullanımı

Etiket kullanırken video konusu dışında etiketler kullanmamaya dikkat edilmelidir. Aksi takdirde video spam olarak görünür ve önerilenler kısmında video yer almaz.

Global olarak kullanılan etiketler her zaman daha etkilidir. Yani Türkçe olarak bir etiket kullanılıyorsa bunun İngilizce karşıtını da kullanmak ilgili videonun yabancı ülkelerde de yer almasına katkıda bulunur.

Youtube SEO’ya göre etiket oluştururken kendini kullanıcı yerine koymak işe yarar. Yani kullanıcılar bir video ararken hangi kelimeleri kullanmaya dikkat eder, bu göz önünde bulundurulmalıdır. Bu noktada yapılacak doğru tahminde işe yarar sonuçlar verir. Arama yapanların ilgili bağlantıyı bulabilmesi için bu şekilde anahtar kelimeler kullanılması önerilir.

Youtube SEO

Youtube SEO için istenilen sonuçları elde edebilmek için anahtar kelime kullanımı oldukça önemlidir. Bunun için vidq eklentisi ile anahtar kelime tahminlerine bakmak büyük ölçüde fayda sağlar. Böylece ilgili konu ile ilgili pek çok anahtar kelimeye ulaşılabilir. Bulunan anahtar kelimelerle birlikte aramalarda ön plana çıkmak daha kolay hale gelecektir.

Kullanılan etiketler videoda sağlanan etkileşim, trafik kaynakları, youtube ve google aramaları için önem taşır. Youtube paylaşılan videolarda etkileşim olmasını oldukça sever. Bunun için bazı püf noktalara dikkat edilerek bağlantılar daha aktif hale getirilebilir.
 
Tepkiler: tex
Üst